05
ינו

מעצבת פנים – יד ימינכם מול אנשי המקצוע

אם אתם חולמים על בית מעוצב למשעי, בדומה לתמונות בירחוני עיצוב ואתרי אינטרנט, הפיכת החלום למציאות ללא עזרתה של מעצבת פנים הינה לא פשוטה. המעצבת נושאת עמה ניסיון רב וכלים אשר מאפשרים לה לעצב את ביתכם בצורה מושלמת ופונקציונלית. עיצוב פנים והלבשת הבית דורשים שילוב של דמיון ויצירתיות הגדרות תקציב, העדפות אישיות של בעלי הנכס, משתנים סביבתיים ומציאת שביל הזהב בין צרכי המשפחה בהווה ובעתיד ובין העיצוב עליו אתם חולמים. אולם, עזרתה של מעצבת פנים לא מסתכמת בבחירת צבע הקירות או סוג הווילונות. למעשה, מעצבת פנים היא יד ימינכם בכל הנוגע לשיפוץ והעיצוב ומסייעת לכם בהתמודדות מול אנשי המקצוע.

היכן מעצבת פנים יכולה לעזור לכם?

תכנית שיפוץ – מעצבת פנים מעבדת את הבקשות והרעיונות הכלליים שיש לכם, בשילוב הצרכים והתנאים, וגורמת להם לקרום עור וגידים. תכנית השיפוץ מגלמת את כל הרעיונות העיצוביים שלכם ומהווה את מפת הדרכים של הקבלנים ואנשי המקצוע לצורך השיפוץ. תכנית השיפוץ הינה מעין פירמידה של הוראות, שבסיסה הינו הדמיה תלת ממדית של המראה הסופי של ביתכם ועל פיו ממשיכה להיבנות לגובה כאשר כל קומה מייצגת התקדמות השיפוץ – החל מתכנית הריסה, בניה, תשתיות חשמל ואינסטלציה, ריצוף וחיפויים, אלומיניום, מיזוג ותאורה, טיוח וצביעה, מטבח, נגרות, אביזרים ועד לסיום.

כתב כמויות – רבים לא מודעים לחשיבותו של כתב הכמויות, המפרק לפרטים את תהליך השיפוץ – עבודה וחומרים, ומאפשר הן לקבל הצעות מחיר מדויקות ממספר קבלנים ולהשוות ביניהן בצורה מדויקת, והן לדעת מראש ובדיוק את כמות החומרים (ריצוף, חיפויים, כלים סניטריים, אלומיניום, מעקות וכדומה) שיש להזמין – ולקבל הצעות מחיר מדויקות גם לגביהם, על פי הכמויות המדויקות. כתב כמויות מדויק יעזור גם בשמירה על לוח זמנים מהודק – ללא חסרים והזמנות שגויות.

הצעות מחיר – עיצוב ושיפוץ הבית כולל עבודה מול אנשי מקצוע שונים. מעצבת הפנים, בזכות ניסיונה הרב בעבודה מול אנשי מקצוע וספקים שונים ובהיקפים שונים של פרויקטים, יודעת מה הן רמות המחירים המקובלות בשוק ותסייע לכם לקבל החלטות מושכלות במשא ומתן מול בעלי המקצוע והספקים.

בחירת אנשי המקצוע – מעצבת פנים בעלת ניסיון מכירה ספקים, קבלנים ואנשי מקצוע שונים, ותוכל להעיד על איכות עבודתם ואמינותם, דבר שיש לו השפעה מכרעת על התקדמות הפרויקט. בעזרת מעצבת הפנים תוכלו לבחור את אנשי המקצוע הנכונים שאיתם תוכלו לסיים את הפרויקט בהצלחה.

בחירת חומרים – בשיפוץ ועיצוב הבית יש כמובן הרבה יותר מרק "חומר שחור" (בלוקים, מלט וכדומה). בשוק קיימים חומרים רבים הנמצאים היום בשימוש ותחום זה תמיד מתחדש ומציג חומרים ופתרונות טכנולוגיים חדשים. מעצבת הפנים תציע לכם פתרונות אידאליים המתבססים על החומרים המתאימים ביותר, שברבים מהמקרים אפילו לא ידועים לבעלי המקצוע, המורגלים בעבודה עם אותם חומרים להם הם רגילים מזה שנים, ללא כל חידוש וקידמה.

תקציב שיפוץ – רק תכנית שיפוץ מלאה ומפורטת תאפשר לכם להישאר במסגרת התקציב שהוגדר מראש – ללא חריגות ,הפתעות ועיכובים. עוגמת הנפש הכרוכה בהפסקת השיפוץ טרם השלמתו עקב חריגות שנבעו מחוסר תכנון הינה עצומה ומתמשכת. תכנון השיפוץ, ממסד ועד טפחות, כולל כל הפרטים כולם, הינה מכרעת בשמירה על תקציב השיפוץ.

תיאומים – שיפוץ הבית דורש תיאומים רבים בין אנשי מקצוע, ספקים ונותני שירות. מעצבת פנים תסייע לכם לייעל תיאומים אלו ואף לקבל את נותני השירות והספקים השונים במהלך השיפוץ כדי לחסוך לכם זמן יקר.

פיקוח – מעצבת הפנים תוודא בזמן אמת שכל פרט במהלך השיפוץ ועיצוב הבית מתבצע על פי התוכניות המפורטות שהוגשו לבעלי המקצוע – החל מבדיקת סימוני ההריסה טרם תחילת השבירות, דרך בדיקת הסימונים לנקודות החשמל והאינסטלציה (טרם תחילת החפירות), מיקומי נקודות התאורה וכדומה. דגש רב ניתן על בדיקת סימוני העבודה בשטח בכל שלב ושלב, וזאת כדי למנוע טעויות המובילות לעיכוב רב בשיפוץ. בסיום כל שלב תתבצע בדיקה יסודית כדי לוודא שאומנם הביצוע עצמו היה מדויק ועל פי התכנית. כך, רובד אחר רובד – סימון, בדיקה, ביצוע, פיקוח – השיפוץ יתקדם באופן שוטף וללא עצירות וטעויות.

פתרון בעיות בזמן אמת – שיפוץ אינו תהליך פשוט ולא אחת מתעוררת בעיות בלתי צפויות תוך כדי, כגון חגורת בטון שלא סומנה כראוי בתוכנית ישנה של המבנה, קו חשמל ראשי שהועבר בצורה בלתי תקינה, פיצול צנרת ביוב על ידי אחד השכנים וכדומה. בעיות כאלו ודומות עוצרות את עבודת הקבלן עד למציאת פתרון. מעצבת הפנים תהיה זמינה, הן טלפונית והן בהגעה למקום, כדי לפתור כל בעיה במהירות האפשרית.

לסיכום, בכל הנוגע לשיפוץ, עיצוב הבית והלבשת הבית, מעצבת פנים היא יד ימינכם, שולטת בכל פרטי הפרויקט ויכולה לנהלו ולקדמו בצורה היעילה ביותר.